Modele te famshme shqiptare

Modelë, aktorë APO këngëtarë, janě të Errësira shqiptarë, të Errësira shumë seksi. Modeli nga Kosova me Banim në Zvicër Tregon se u zbulua rastësisht në moshën 15-vjeçare, Kur Sapo kishte Nisur shkollën profesionale për ndërtim. Një eksperte imazhi e pikasi në rrugë dhe i DHA kartëvizitën, Duke i thënë se kishte potencial për të qenë Model. Që atëherë ai ka pozuar për shumë mode Revista, por Dalja më e suksesshme për të qe AJO në kopertinën e “Vogue-t” gjerman. Modeli me origjinë Shqiptare është një ndër më të pëlqyerit për kompanitë e modës. Aktualisht menaxhohet nga agjencia “Storm models” DHE gjatë karrierës ka pozuar për fushata të famshme si AJO e Ralph Lauren vjeshtë-dimër 2015, Dolce & Gabbanna pranverë-verë 2011, si Edhe një sërë editorialesh në revistat ndërkombëtare të modës. Modeli Shqiptar nga Mali i Zi ka sfiluar për markat më të njohura, si Prada, Burberry, Kenzo, Moschino, DKNY e shumë të Tjera. Me pamjen klasike të një modeli pasarelash dhe prerje të veçantë të fytyrës, Gjinaj është i përsosur për të sfiluar dhe si fotomodel, ndaj Edhe është zgjedhur nga agjencitë më prestigjioze të modelingut, si “Ford” APO “Wilhelmina modèles”. Modeli nga Prishtina jeton në Gjermani dhe është një ndër fytyrat më interesante. 26-vjeçari është 1,84 i gjatë, me sytë bojëqielli të pastër e ndonëse Ruan një profil shumë të ulët në rrjetet sociale, albumi i TIJ në sajtin “Model Management” NUK Mund të kalojë PA u vënë re. Folkloristët shqiptarë të Rilindjes si th. Mitko me “Bletën Shqiptare” (1878), S. Dine me “Valët e detit” (1908), Z.

Jubani (1871) me “Pëmnbledhje këngësh Popullore dhe Rapsodi poemash Shqiptare” DHE më pas ATA të Pavarësisë si B. PALAJ, K. kamsi, S.Th. Frashëri, K Taipi, S. kolea, R. alikaj, N. Suma, LL. Karafili (Bardhyli), M. Sirdani, I Dalliu, V. Xhaçka, H.

Bushati, K. Shtjefni, e të tjerë, në botimet e Tyr ne Japin Material me Mjaft interes për mitologji. K. kamsi, na ka dhënë DISA artikuj të veçantë kushtuar riteve e zakoneve kalendarike si Dita e Verës, Shën Gjergji ETJ, po dhe për mite e Besime të lashta vendëse në përgjithësi në popullin tonë (si “Besime të Popullit në Labëri”, Diturija, 1927-1928 ETJ.) Punime të shumta e me shumë vlerë ka botuar I. Dalliu për fshatra e qytet të Tiranës. Gjatë periudhës së Pavarësisë nga autorë të ndryshëm u botua Material me interes në DISA të përkohëshme si “Albanie” e faik Konicës, “Kalendari Kombiar” i M. Frashërit, “Hylli i Dritës”, “Leka”, “Diturija”, “Shkolla Kombëtare”, “njeriu” “Drini”, “Përpjekja Shqiptare “,” Normalisti “,” Vatra Shqiptare “,” Zani i Naltë “,” njeriu “,” cirka “, Normalisti” ETJ. Ish-kongresmeni Amerikan, Joseph DioGuardi, i lindur ne Bronks, nju-Jork, njekohesisht dhe udheheqes i Lidhjes Qytetare Shqiptare-Amerikane. Ai eshte me origjine Shqiptare dhe qe prej Vitit 1989 ka Bere 15 udhetime ne Ballkan. Modeli Shqiptar nga Kosova Shtjefën Marku e nisi karrierën Duke marrë pjesë në DISA spektakle mode në Shqipëri. Në 2013-ëN fitoi çmimin e parë në Miss dhe Mister Elite në Francë, e më pas u përzgjodh nga fotografi fadil Berisha, duc Nisur një karrierë modelingu në SHBA. Këngëtarja, kompozitaroja dhe producentja Amerikane, Bleta “bebe” rexha ka rrënjë Shqiptare.